TÝDENNÍ KURZ - CHORVATSKO

« zpět

MOŽNOST TÝDENNÍHO INTENZIVNÍHO ZÁKLADNÍHO KURZU OWD - 13.500 Kč včetně ubytování! 

 

Termín: 09.08. - 16.08.2019

 

V roce 2006 otevřená základna, skvělé potápění, ale i příjemný pobyt pro nepotápěče v Chorvatsku... najdete v oblasti Šibenského moře (Střední Jadran). Při hledání tohoto působiště (a projeli jsme toho opravdu dost), jsme se drželi těchto kriterií:

 

1. Nejlepší potápění - Šibenský archipelag je vlastně pokračování Kornatského souostroví (kde se ale nemusí platit za rezervaci!). Čítá více než 70 ostrovů a ostrůvků, s nepřeberným množstvím podmořských hor a útesů, kde viditelnost je označována znalci Jadranu za jednu z nejlepších a mořská fauna a flóra za jednu z nejbohatších. Hlavně asi díky zrádným podmořským útesům, kde rybáři nemohou komerčně provozovat rybolov. Od r.2013 možnost potápění v národním parku Kornati (poplatek navíc = 100kuna).

2. Rychlá dosažitelnost - vzdálenost z ČR do Zablače je pouze o 95 km delší než na Krk, ale trasu Zagreb - Šibenik zajedete po dálnici mnohem rychleji! V Šibeníku, po sjezdu z dálnice jste na místě po 9 km. Vyvarovali jsme se hlavně trajektům a dlouhým přejezdům ostrovů. Celková délka trasy Mikulov - Zablače je jen 744 km.

3. Poloha centra - leží cca 30 metrů od mola kde kotví loď - pro potáp. výjezdy. - co dodat?...

4. Ubytování - po zkušenostech z Krku, kde bylo přeci jen hodně daleko od moře, jsme hledali ubytování na samém břehu moře. Zablače to nabízí jak apartmány, tak i malebným kempem.

5. Odpočinek - v městečku je klid opravdu unikátní. Tady si dovolenou opravdu vychutnáte. Přitom Zablače nabízí 2 prodejny potravin, 4 restaurace, pizzerii, pekárnu a novinový stánek. Ale pro ty co chtějí něco navíc je tu:

6. Zábava - po 15 minutách chůze známé letovisko Solaris, kde naleznete opravdu úplně vše: krytý plavecký bazén, restaurace, bary, pizzerie, disko, obchody, tenisové kurty, stolní tenis, minigolf, hřiště na volejbal, fotbal, půjčovnu vodních skůtrů, vodní atrakce včetně dvojitého tobogánu a nafukovacího hradu na vodě pro děti. Pro ženy se pořádá v bazénech každé 2 hodiny cvičení aerobiku. No a komu by to nestačilo může navštívit 9 km vzdálený Šibenik a tam už lze skotačit až do roztrhání těla.

7. Kultura a cestování - již zmíněné město Šibenik je od roku 2000 zapsáno do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Např. katedrála sv. Jakuba (Sveti Jakov) je jednou z nejkrásnějších staveb evropského pozdního středověku (1433 - 1555), nejcennější dílo přechodu gotiky v renesanci v celém Chorvatsku. Z dalších měst v okolí Zablače stojí určitě za návštěvu Trogir, Primošten či letovisko Vodice. Z přírodních krás vřele doporučujeme navštívit Kornati, vodopády Krka, nazývané také malé Plitvice, či Vransko jezero kde je možně spatřit většinu vodních ptáků žijících na území Evropy.

 

 

 

Pisces Diving World - Legionářská 11, 779 00 Olomouc, Mobil: +420 608 888 543,  +420 776 887 543 e-mail:

 

 

Všechna práva vyhrazena / All Rights Reserved. Copyright 2010. Design 3DDD DAVID DVORSKY DESIGN. REDAKČNÍ SYSTÉM STUDIO R3D.