Telefon+420 776 887 543 Telefon +420 608 888 543

Ostrov Elba - Portoferraio

Elba (italsky Isola d'Elba) je italský ostrov v Tyrhénském moři patřící k Toskánsku ležící asi 10 kilometrů od pobřežního města Piombino. Z hlediska rozlohy se jedná o největší ostrov Toskánských ostrovů a po Sicílii a Sardinii třetí největší italský ostrov.

Ostrov byl znám už nejstarším civilizacím díky svým nalezištím železné rudy. První doly vznikly v době osídlení Etrusky, další vybudovali po roce 480 př. n. l. staří Římané. Staří Řekové Elbu nazývali Aethalia (plamen) podle plamenů nad pecemi kde se vyrábělo železo. Pod nadvládou Říma se jí říkalo Ilva, současný název pochází ze 6. století.[1] Po zániku Římské říše byla Elba pustošena nájezdy barbarů a Saracénů. Na počátku 11. století se stal vlastnictvím Pisy. Když Pisu roku 1398 koupil milánský rod Viscontů, Elba přešla do vlastnictví pánů z rodu Appiani z města Piombino, kde zůstala po dvě století. Roku 1546 získal část ostrova Cosimo I. Medicejský; ten opevnil přístav Portoferraio a přejmenoval jej na „Cosmopoli“. Zbývající část Elby se stala roku 1577 opět vlastnictvím Appianiů. Roku 1603 se zmocnil přístavu Porto Azzurro Filip III. Španělský a vystavěl zde dvě pevnosti. V roce 1802 se stala Elba francouzským územím a nastal její hospodářský rozkvět.

Cena zahrnuje:

  • ubytováni v hotelu AIRONE se snídaní a obědem.Hotel Airone se těší klidné poloze v Portoferraiu, naproti pevnosti Rocca Medicea. Stojí ve svěží zahradě o výměře 30 000 m² a má bazén s mořskou vodou. Hotel Airone poskytuje ubytování v klimatizovaných pokojích s balkonem nebo terasou, TV a fénem. K dispozici je také minibar, který lze na požádání naplnit. Airone Hotel nabízí i pingpongové stoly, hřiště na bowls a kurt na plážový volejbal. V zahradě je restaurace s obsluhou, kde se podávají obědy a večeře. Specializuje se na grilovaná masa, ryby a typická italská jídla.
  • balíček 10 ponorů (doprava na lokalitu, olovo, láhev se vzduchem )
  • průvodcovské služby pod vodou i po pevnině , členem PDW teamu

Cena nezahrnuje:

  • dopravu na lokalitu, PDW je schopna zajistit dopravu na Elbu 8 místnou VW Caravellou
  • potápěčské a cestovní pojištění
  • potápěčské vybavení
  • Příplatek za výlet na ostrov Pianosa uvnitř národního parku .Je to nejlepší oblast pro potápění. Poplatek je 70 € na osobu včetně oběda a nápojů na palubě.

Pro koho je zájezd určen

OWD, AOWD , šnorchlisty, ale i pro nepotápěče

Popis ubytování/lodě:

Ubytovaní budeme v hotelu AIRONE , jedná se o 4 hvězdičkový hotel v PORTOFERRAIO. Potápění bude organizováno na speedboatech.

Termín zájezdu:

datum22.07.2023 - 29.07.2023


Program:

příjezd v sobotu, ubytování v hotelu AIRONE

neděle až pátek potápění, máme balíček 10 ponorů, takže 5 dní potápění po 2 ponorech

ve volných dnech možné výlety, nebo relax v hotelu

v odpoledních a večerních hodinách návštěva přístavních městeček

možno zorganizovat cyklo výlet nebo turistický výlet

Cena zájezdu: POTÁPĚČ 1.500 EUR , NEPOTÁPĚČ 1.100 EUR
vas zajem

V případě zájmu o zájezd nás můžete kontaktovat na telefonu +420 608 888 543 nebo využít online přihlášku

Vyplnit online přihlášku arrow

DALŠÍ ZÁJEZDY

IG IG IG IG IG

Zážitky na celý život#piscesdivingworld

IG IG IG IG IG