Telefon+420 776 887 543 Telefon +420 608 888 543

Kuba - JARDINES DE LA REINA - 2025

50 mil jižně od pobřeží Kuby a 80 mil severně od Kajmanského příkopu se nachází 150 mil dlouhé souostroví 230 korálových a mangrovových ostrovů, údajně třetí nejdelší bariérový reef na světě. Název Královniny zahrady (Jardines de la Reina) pochází od Kryštofa Kolumba, který roku 1492 toto souostroví objevil. Jedná se o neobydlenou a zcela uzavřenou oblast, kam je ročně umožněn přístup maximálně 400 potápěčům. Zcela neporušené potápěčské terény s tradičními korálovými formacemi často tvoří stěny padající do hloubek přes 50 m protkané kaňony a jeskyněmi...to vše plné života. Na některých zdejších lokalitách není nijak zvláštní potkat 15 žraloků najednou... V celém souostroví se nachází jediná potápěčská základna, jejímž srdcem je plovoucí hotel Tortuga (španělsky želva). Stravu potápěčů po dobu pobytu na Jardines de la Reina tvoří převážně čerstvé ryby, langusty a drůbež. Výstižný obrázek o tom, jak to zde vypadá, si můžete udělat z krátkého příspěvku SEA LEGACY („MOŘSKÉ DĚDICTVÍ“). Díky omezeným možnostem vstupu do národního parku zde máme možnost prožít týden potápění v dnes již zcela jedinečném komorním duchu: jen my a moře… Navíc tu nejsou žádné velké proudy a hloubky, takže zdejší potápění je nejen krásné, ale i snadné.

Bonbónkem sezóny 2024 bude bezprostřední potápění se žraloky! Pobyt na Kubě ve Vás jistě zanechá neopakovatelné zážitky. Ptáte se, co uvidíte? Prostě všechno! Užijete si vše od kubánských doutníků a vychlazeného mojita až po nejbáječnější potápěčské zážitky v tomto ráji. K vidění žraloci karibští, hedvábní, vouskatí a pokud bude štěstíčko tak velrybí.

Cena zahrnuje:

 • dvě noci v hotelu*** v Havaně se snídaní
 • transfery Havana-Jardines de la Reina-Havana (luxusní autobus + loď)
 • 7 x ubytování na luxusní lodi z FLOTILY AVALON, plná penze, 19 ponorů (z toho jeden noční)
 • během potápění 6 drinků (pivo, nealko,, voda) na osobu denně
 • taxy 400 EURO (přístavní, palivová, ekologická)
 • info flash disk (mapa Kuby, mapa potápěčských lokalit, důležité informace a popisy navštívených míst, video, kubánská muzika, základní španělské výrazivo, originální atlas mořské havěti karibské)
 • letenku z Evropy a zpět

Cena nezahrnuje:

 • tip na lodi, cca 200 - 300 EUR (platí se na lodi na konci pobytu)
 • nápoje na baru nad rámec 6 drinků denně
 • nitrox na požádání 100 EURO za celý týden
 • vízum 800 Kč
 • cestovní a potápěčské pojištění
 • celodenní výlet do Viňáles

Pro koho je zájezd určen

OWD,AOWD

Popis ubytování/lodě:

Ubytování a úroveň servisu na všech lodích flotily AVALON splňují nejnáročnější požadavky kladené na současné potápěčské lodě (především klientelou z USA). Budeme ubytování na lodi AVALON FLEET 4 .

Termín zájezdu:

datum16.01.2025 - 25.01.2025


Program:

Středa 31.1 . 2024. Odlet z Vídně a přílet do Havany, transfer na ubytování v hotelu***, relax. Možnost vycházky do lůna noční Havany

Čtvrtek 1. 2. 2024 . Program v Havaně, projížďka koňským povozem starou Havanou, návštěva Capitolu,čínské čtvrti atd.

Pátek 2. 2. Snídaně v hotelu, program dle domluvy.Návštěva Viňáles .

Sobota 3. 2. Brzy ráno transfer do přístavu Júcaro. Kontrola pobřežní stráží, nalodění a plavba do souostroví Jardines de la Reina, občerstvení, úvodní breefink

Neděle 4.2. až čtvrtek 8. 2. Jardines de la Reina, potápění v mořském parku Jardines de la Reina, 3 ponory denně, plná penze.

Pátek 9. 2. Snídaně, jeden až dva ponory, oběd, sušení výstroje, relax. Večeře a brzy na kutě, neb brzy ráno se vstává a odjíždí do přístavu.

Sobota 10. 2. Snídaně a plavba zpět do přístavu (očekávaný příjezd do Júcara okolo deváté ráno). Vylodění a odjezd do Havany do hotelu. Program dle domluvy.

Cena zájezdu: 4.380 eur plus letenka cca 24.000

CK PISCES DIVING WORLD s.r.o, IČO 19294409

vas zajem

V případě zájmu o zájezd nás můžete kontaktovat na telefonu +420 608 888 543 nebo využít online přihlášku

Vyplnit online přihlášku arrow
IG IG IG IG IG

Zážitky na celý život#piscesdivingworld

IG IG IG IG IG